Правила поведінки

протокол № 5

Від 27.02.2023

Загальні правила поведінки

• Учні нашого закладу  приходять до школи за 15-20 хвилин до початку занять, чисті і охайні, займають своє робоче місце з першим дзвінком, готують все необхідне навчальне приладдя.
  • Не приносять на територію закладу з будь-якою метою і не використовують будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби й отрути.
  • Не вживають непристойні вирази і жести.
  • Не покидають без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) навчальний заклад та його територію в урочний час.
  • У разі пропуску занять до 3-х днів  здобувачі освіти пред'являють класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів  представляють довідку з медичної установи.
  • Проявляють повагу до старших, піклуються  про молодших. Поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
  • Поза закладом освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я закладу.
  • Бережуть майно закладу, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу.
  • До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
  • Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, здають їх черговому вчителю.
  • Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки у нашому закладі.
  • Здобувачі освіти  не жують гумку, не користуються плеєром і мобільним телефоном на уроках.
  • Виконують домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
  • Приносять на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг, засоби індивідуального захисту.
  • Рекомендації щодо зовнішнього вигляду учнів закладу:

-рекомендується уникати використання косметики і прикрас під час навчального процесу.

-спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

-на урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

-на вечори, концерти учні вибирають одяг за рекомендацією батьків і на свій розсуд (дотримуючись морально-етичних норм).

Поведінка на уроках

• Коли вчитель входить до класу, здобувачі освіти встають, вітаючи його. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером.
  • Під час уроку не шумлять, не відволікаються і не відволікають інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  • Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він попросить дозволу у вчителя, піднявши руку.
  • З метою поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, учень піднімає руку.
  • Під час уроку учень ставить питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріалу під час пояснення.
  • Учень не користується мобільним телефоном під час проведення уроку, на парті під час уроку не тримає. Телефон повинен бути вимкнений або переведений у  беззвучний режим. Використовує гаджет тільки за завданням і з дозволу вчителя. При неодноразовому порушенні цієї вимоги, телефон передається класному керівникові або батькам учня того ж дня.
  • Під час дистанційного навчання:
  • здобувачі освіти навчаються за розкладом, затвердженим ЗЗСО;
  • приєднуються на уроки вчасно;
  • на аватарку виводять власне фото, нік –ім'я та прізвище здобувача освіти;
  • вмикають мікрофон і камеру;
  • під час пояснення вчителя  мікрофон здобувача освіти вимкнуто. Вмикають мікрофон за потреби і рекомендацією вчителя;
  • беруть активну участь в діяльності уроку;
  • здобувачі освіти виконують завдання онлайн-уроку;
  • в чаті ведуть спілкування державною мовою відповідно до теми, ставлять запитання по суті уроку, дотримуються культури спілкування;
  • виконують роботи та завдання  до  встановленого часу (до наступного уроку, окрім випадків пов’язаних з форс-мажорними обставинами як  відсутність світла, інтернету тощо);
  • під час оповіщення «Повітряна тривога», вчителі припиняють урок, повідомляють дітей про тривогу та необхідність пройти в  безпечне місце.

Поведінка учнів на перервах

• Під час перерви учені:

- підтримують чистоту і порядок на своєму робочому місці;
- виходять з класу;
- реагує на зауваження чергового вчителя.

• Перерва - особистий час кожного учня. Він проводить його так, як забажає, по своєму розумінню, проте не заважає іншим.
  • Під час перерви учні вільно переміщаються по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.
  • Під час перерв не бігають поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
  • Під час перерв не штовхають одне одного, не кидаються предметами і не застосовують фізичну силу.
  • У нашому закладі не палять.
  • На перервах школярі звертаються до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
  • Під час перерви учні переходять з одного навчального кабінету до іншого спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.
  • Під час руху коридорами не вживають їжі, напоїв, не штовхаються, не розмахують руками, не галасують.